AEGEAN LEAGUE

Cezai Yükümlülükler

AEGEAN LEAGUE organizasyonunun amacı, ligin belli bir disiplin ve kural çerçevesinde yürütülmesidir. Kurallara uyan ile uymayanları ayırt etmek ve uymayanları genel kabul görmüş yaptırımlar çerçevesinde caydırmak da AEGEAN LEAGUE’ in amaçları arasında yer almaktadır.

Aşağıdaki durumlardan birine veya birden fazlasına neden olan takım hükmen yenik sayılır. İki defa hükmen yenilgi alan takım ligden ihraç edilir ve AEGEAN LEAGUE’ den herhangi bir hak talep edemez.

1. Sahte kimlikle oyuncu oynatılması.

2. Maç başlama saatinden 15 dakika geçmesine rağmen sahada bir takımın 5 kişiden az oyuncusunun bulunması.

3. Sahada, Lig başlama tarihinden önce AEGEAN LEAGUE yetkilisine bildirilen güncel liste de olmayan bir oyuncunun oynamaya hazır halde bulunması durumunda.

4. Sahada oynamaya hazır halde, maç cezası almış oyuncunun veya idari kadronun bulunması durumunda.

Yukarıdaki durumların tespiti organizasyona dâhil olan herhangi bir kişi (oyuncu, hakem, AEGEAN LEAGUE organizasyonu vb.) tarafından yapılabilir. Bu durum yazılı ve destekleyici evraklarla AEGEAN LEAGUE Lig Kurulu’na bildirilir. AEGEAN LEAGUE, dilekçe ekindeki bilgi ve evrakları inceledikten sonra müracaat sahibine ve karşı tarafa yazılı olarak almış olduğu karar bildirir. Alınan karar kesindir ve itiraz hakkı yoktur.